Template
Template Template
Template czwartek, 18 lipca 2019 Template

Akademia Seniora 50+

Akademia 50+
Film z kursu
Fotografie

Wędrówki po gminie

Mapa wędrówek
Kopiec w Majowce

Dla rodziców

Oceny dzieci

Strony archiwalne

Urrząd Miasta i Gminy

Reklama

Szkoły gminy

Zespół Szkół w Radzikowie Wielkim
Reklama

Lokalne strony

Nowa strona MGOK
Reklama
Reklama

Pogoda SiedlceStatystyka

Odsłon : 165083
 
Template
Komputerowa Akademia Seniora

Komputerowa Akademia Seniora 50+

W dniach 15 września 2009 do dnia 15 września 2009 roku w pracowni komputerowej Szkoły Podstawowej realizowana byla usługa w ramach Poakcesyjnego Programu Wspierania Obszarów Wsi pod nazwą "Komputerowa Akademia Seniora 50+".

We wrześniu 2008 roku tym przeprowadzono rekrutację uczestników. Rekrutację przeprowadzono we współpracy z Kołem Emerytów i Rencistów działającym przy MGOK Mordy. Koordynator programu wziął udział w zebraniu koła, gdzie zaprezentował program i charakter kursu. W październiku, listopadzie i grudniu odbywały się zajęcia praktyczne w dwóch grupach ( ze względu na liczbę chętnych konieczne stało się utworzenie dwóch grup. Zajęcia odbywały się w środy i czwartki w wymiarze dwóch godzin zegarowych dla każdej grup. Od stycznia zajęcia odbywały się już tylko w jednej grupie gdyż występowała rotacja uczestników. Uczestnicy poznawali zasady pracy z komputerem i jego obsługi. Ćwiczono i utrwalano podstawy komunikacji użytkownika z komputerem i wzajemnych iteracji. Wszyscy uczestnicy otrzymywali systematycznie materiały pomocnicze drukowane i kserowane opracowane przez koordynatora projektu.

Zgodnie z planem pracy i harmonogramem uczestnicy szkolenia poznawali zasady posługiwania się Internetem. Utrwalano umiejętność posługiwania się przeglądarką internetową oraz wyszukiwarką. Ćwiczono przeglądanie stron internetowych .Zakładano konta poczty email na stronie http://google.pl .  Uczestnicy szkolenia poznawali zasady rejestracji na portalach internetowych ( w tym nasza-klasa.pl i allegro.pl. Zakładano konta pocztowe niezbędne do rejestracji na tych portalach.


W dniu 18 czerwca 2009 roku podczas festynu szkolnego uczestnikom kursu wydano zaświadczenia oraz najtrwalszych nagrodzono drobnymi upominkami (albumami do zdjęć.).

Promocja usługi

28 kwietnia 2009 roku goście z gmin, powiatu, województwa i ministerstwa pracy w pięknej sali Gminnego Ośrodka Kultury w Krasnosielcu. Konferencji podsumowującej roczną pracę 20 gmin województwa mazowieckiego realizujących Program Integracji Społecznej towarzyszyła prezentacja usług w namiotach przed ośrodkiem.

koordynator projektu Jerzy Borowski w rozmowie z wodzirejem konferencji ks. Szczepanem Borkowskim
Gmina Mordy byla również na tej konferencji reprezentowana. Zaprezentowaliśmy usługę "Akademia 50+" – aktywni seniorzy w gminie Mordy, prezentującymi byli: Andrzej Pietrulewicz, koordynator PIS w gminie, oraz koordynator projektu Jerzy Borowski .

Fot i informacja ze strony: http://www.ppwow.gov.pl/

/jb/

 

 

 

 

 

 
Template
Template Template Template
Template Template