Template
Template Template
Template piątek, 19 kwietnia 2019 Template

Akademia Seniora 50+

Akademia 50+
Film z kursu
Fotografie

Wędrówki po gminie

Mapa wędrówek
Kopiec w Majowce

Dla rodziców

Oceny dzieci

Strony archiwalne

Urrząd Miasta i Gminy

Reklama

Szkoły gminy

Zespół Szkół w Radzikowie Wielkim
Reklama

Lokalne strony

Nowa strona MGOK
Reklama
Reklama

Pogoda SiedlceStatystyka

Odsłon : 163239

Obecność

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 
 
Template
Sukces "Szkolaczka" Email

Konkurs „Redaktor-Uczeń” – edycja IX 2010

10 czerwca 2010 – nasza uczniowska gazetka „Szkolaczek” została laureatem IX edycji konkursu „Uczeń-Redaktor 2010r" w kategorii szkół podstawowych. Tego też dnia wyjechaliśmy do Siedlec po odbiór dyplomu i upominków ufundowanych  przez Tygodnik Siedlecki. W uroczystości w szkole nr 6 uczestniczyły redakcje 6 szkolnych gazetek – po dwie w każdej kategorii. Dyplomy i upominki wręczali m.in. redaktor naczelny „Tygodnika Siedleckiego” p. Krzysztof Harasimiuk, przedstawicielka Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Siedlcach.

 

redakcja

 

 Redakcja "Szkolaczka" - od lewej: Marlena Chacińska, Weronika Wasiluk, Julia Chacińska, Ola Ciborowska, Justyna Chacińska, Weronika Kozioł, opiekun Jerzy Borowski

Po tej miłej uroczystości udaliśmy się autokarem na  wycieczkę do największej w Polsce drukarni AGORY w Warszawie. Tutaj drukowana jest m.in. „Gazeta Wyborcza” oraz „Tygodnik Siedlecki”.Po przybyciu na miejsce – jechaliśmy w niemiłosiernym upale – zaproszono nas na obiad, który zjedliśmy ze smakiem. Następnie Pan Robert Kostka – pracownik drukarni – oprowadził nas po olbrzymich halach produkcyjnych. W każdej z nich  opowiadał nam o procesach i etapach drukowania.

bele papieru w magazynie 

Na nas olbrzymie wrażenie zrobiły  ogromne szare bele papieru w magazynie. Każda z takich bel waży ponad  po 1,5 t a mieści się na niej około 20 km taśmy papierowej, na której maszyny drukują gazety. Obejrzeliśmy również przebieg prac nad  pracę nad przygotowywaniem tzw. matrycy z której następnie drukuje się gazety.Dowiedzieliśmy się również jak powstają kolorowe gazety i czasopisma. Aby wydrukować gazetę we wszystkich kolorach, potrzebne są tylko cztery barwniki: cyan (turkusowy), magenta (karmazynowy), yellow (żółty) oraz czarny. Pozostałe kolory są kombinacją tych czterech.   

 

redakcja Szkolaczka w Warszawie

 

 Konkurs zmobilizował nas do lepszej pracy. Mamy nadzieję, że zafascynowanie pracą redakcyjną nie  będzie przejściowe. Cieszymy się bardzo, że nas trud został doceniony, bo jak powiedział redaktor naczelny TS pan Harasimiuk „robicie kawał dobrej roboty” 

 

Relacja filmowa  

 

 dyplom 

Galeria fotografii TUTAJ

 
Template
Template Template Template
 

Encyklopedia Wsi

Szkoła w sieci

Konkurs Szkoła w Sieci
Reklama

Imieniny i urodzinyPiątek, 19 Kwietnia 2019 roku.

Imieniny obchodzą:
Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf,
Cieszyrad, Czesław, Czech,
Czechasz, Czechoń, Leon,
Leontyna, Pafnucy, Tymon,
Werner, Włodzimierz

Do końca roku zostało257 dni.Do wakacji pozostało70 dni.

życzenia urodzinowe dziś przyjmują:
JANKOWSKA KAROLINA ;
PROKOPIAK MAGDALENA ;
GŁUCHOWSKA IWONA ELIZA

Gazetka "Szkolaczek"

Reklama

"Goniec Gminny"

Reklama
Template Template