Template
Template Template
Template piątek, 24 maja 2019 Template

Akademia Seniora 50+

Akademia 50+
Film z kursu
Fotografie

Wędrówki po gminie

Mapa wędrówek
Kopiec w Majowce

Dla rodziców

Oceny dzieci

Strony archiwalne

Urrząd Miasta i Gminy

Reklama

Szkoły gminy

Zespół Szkół w Radzikowie Wielkim
Reklama

Lokalne strony

Nowa strona MGOK
Reklama
Reklama

Pogoda SiedlceStatystyka

Odsłon : 163803

Obecność

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 
 
Template
Wycieczka na Stadion Narodowy PDF Drukuj Email

Prawie setka uczniów klas IV-VI w  dniu 8 października  2014 roku wzięła udział w wycieczce do Warszawy.

Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, znajdującego się nieopodal Stadionu Narodowego oraz spacer po mieście i obejrzenie zabytków stolicy.

Centrum Nauki Kopernik - Jest to interaktywna wystawa, na której znajduje się około 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych oraz Teatr Robotyczny, Park Odkrywców i planetarium. Są tam stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk.. Dzięki wizycie w Centrum dotychczas skomplikowane dla nas prawa przyrody stały się bardziej zrozumiałe i jasne.

Obejrzeliśmy również dokładnie  Stadion Narodowy. Tak się nam dobrze złożyło, że w najbliższa sobotę na stadionie rozegrany zostanie mecz eliminacji mistrzostw Europy Polska-Niemcy. Dzięki temu mogliśmy obejrzeć stadion w pełnej krasie z trawą. Widzieliśmy jak się ja kosi i układa. Pogoda była iście wiosenna w związku z tym rozsunięty był dach  przez to stadion był pięknie oświetlony słońcem. Jedna z naszych grup mogła zabawić się w kibiców i zmierzyć  sile swoich krzyków. Wypadliśmy nieźle osiągając 15 miejsce  w kraju.

Stadion Narodowy wybudowano w latach 2008 – 2011 w niecce byłego Stadionu Dziesięciolecia z myślą o turnieju finałowym Mistrzostw Europy UEFA Euro 2012. Jest to wielofunkcyjny obiekt sportowy, przystosowany do organizacji widowisk sportowych, koncertów muzycznych i innych wydarzeń kulturalnych. Może też pełnić funkcje biurowe, handlowe, hotelowe oraz gastronomiczne. Obiekt może pomieścić na trybunach ponad 58 tys. kibiców. Stadion zawiera kilka poziomów, których część znajduje się pod poziomem boiska. My zwiedziliśmy część nadziemną obiektu, rozprowadzającą widzów bezpośrednio na trybuny.

W powrotnej drodze do Mordów odwiedziliśmy bar  McDonald’s.

 
Template
Template Template Template
 

Encyklopedia Wsi

Szkoła w sieci

Konkurs Szkoła w Sieci
Reklama

Imieniny i urodzinySobota, 25 Maja 2019 roku.

Imieniny obchodzą:
Epifan, Grzegorz, Imisława,
Maria Magdalena, Urban

Do końca roku zostało221 dni.Do wakacji pozostało34 dni.

życzenia urodzinowe dziś przyjmują:
nikt z uczniów szkoły nie
obchodzi dziś urodzin

Gazetka "Szkolaczek"

Reklama

"Goniec Gminny"

Reklama
Template Template